Powiedział też do nich: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! ... czytaj więcej

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 26 maja br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Równocześnie, w nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program piątkowej uroczystości w dniu 3 czerwca br. jest następujący:
Mszę św. o godz. 1800 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.

Środa 18 października

+ Halina Pawłowska i zm. z rodz.

rez. p. Przyborowska

Czwartek 19 października

+ Władysława 15 rocz. śm. – od syna Henryka z rodziną

+ Władysław, Stanisław, Wojciech Przybylscy i zm. z rodziny

Piątek 20 października

+ Wanda i Zdzisław oraz Zbigniew – o spokój duszy

+ Roman 13 rocz. śm. i za zm. rodziców i teściów
+ Jacek Wojciechowski i za zm. z rodz.

Sobota 21 października

Z okazji 55 rocz. sakr. małżeństwa Zofii i Hieronima Grygiel – z podz. za łaski, z prośbą o dalsze dla małżonków oraz syna Sławomira i Danuty i dla wnuków

rez. p. Kufel