Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze»... czytaj więcej

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 26 maja br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Równocześnie, w nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program piątkowej uroczystości w dniu 3 czerwca br. jest następujący:
Mszę św. o godz. 1800 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.

Niedziela 10 grudnia

+ Władysława i Edward Nowiccy

+ Kazimierz 4 rocz. śm.

+ Za zm. Parafian: + Jadwiga – od rodziny Holbojów z Węgierskiej Górki, + Stanisław Jóźwiak 1 rocz. śm., + Bronisława i Ignacy Zarzycki, + Czesława Ladrowska – od córki Natalii z rodziną, Zofia Możdżeń – od Doroty i Jerzego Przybyszewskich, Mieczysław Toliński – od rodziny Szczepańskich, + Stanisław Kurant 4 rocz. śm. – od córki Wandy

+ Stanisława i Władysław Konwińscy, Wanda i Stefan Antkowiak i za zm. z rodzodziny

+ Edmund Szymkowiak 3 rocz. śm.

+ Jakub Schönhof – Wilkans o nagrodę życia wiecznego

Poniedziałek 11 grudnia

+ Kazimiera Klupś – od jakuba z żoną i dziećmi

+ Halina i Wiktor oraz za zm. z rodz.

+ Władysława Nowicka – od bratowej Reginy i bratanicy z rodziną + Romuald Pempera

Wtorek 12 grudnia

+ Ks. Adam Skociński – od szafarzy

+ Zefiryna, Michał i zm. z rodz.

Z okazji 80 urodzin Zenona Kędzielskiego – z podz. za łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie – od dzieci z rodzinami

Środa 13 grudnia

Rekolekcje

+ Jan i Genowefa w rocz. śm. i za zm. z rodz.

+ Andrzej Matuszewski – od żony i syna

+ Helena Stroińska – od Rady Osiedla Podolany

Czwartek 14 grudnia

W int. Michała o wyjście z nałogu