Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy... czytaj więcej

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 26 maja br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Równocześnie, w nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program piątkowej uroczystości w dniu 3 czerwca br. jest następujący:
Mszę św. o godz. 1800 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.

Czwartek 17 sierpnia

rez. p. Kaleta

Piątek 18 sierpnia

Z okazji 5 urodzin Marcela oraz z okazji rocznicy małżeństwa Aleksandry i Jakuba – o bł. Boże i potrzebne łaski oraz o radość Nieba dla Ryszarda Niedzielskiego