Kiedy Jezus przybliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał przeciągający tłum, wypytywał się, co to się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi... czytaj więcej

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 26 maja br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Równocześnie, w nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program piątkowej uroczystości w dniu 3 czerwca br. jest następujący:
Mszę św. o godz. 1800 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.

Poniedziałek 20 listopada

+ Zofia, Walenty i Halina Frycz – o radość Życia Wiecznego

Msza Św. pogrzebowa ul.Borówkowa

+ Stanisław Urban

Z okazji 52 rocz. sakr. małżeństwa Emilii i Boguchwała  – z podz. i z prośbą

+ Joanna Borska 10 rocz. śm., Jan Borski 18 rocz. śm.  – od synów z rodzinami

Wtorek 21 listopada

+ Henryk Kałka – od sąsiadów

+ Eleonora i Bronisław, Wacław, Waldemar, Michał, Eugeniusz i zm. z rodziny

Środa 22 listopada

+ Krystyna Śmieszalska – od chrześnicy Barbary z Krobi

Msza Św. pogrzebowa ul.Borówkowa

+ Marek Kasprzyk

+ Jan Rokus i zm. z rodziny, Henryk Bock i zm. z rodz.

Czwartek 23 listopada

+ Krystyna Śmieszalska – od Katarzyny i Krzysztofa Fronczek z dziećmi z Krobi

+ Wojciech Urbaniak

Piątek 24 listopada