Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. .. czytaj więcej

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 26 maja br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Równocześnie, w nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program piątkowej uroczystości w dniu 3 czerwca br. jest następujący:
Mszę św. o godz. 1800 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.

Niedziela 25 lutego

+ Józef Malicki – od szwagra Ryszarda z żoną i dziećmi

+ Jacek Florczyk 3 rocz. śm.

+ Józef, Antonina Olejniczak. Janina, Andrzej, Edmund i Lucyna Kozaneccy

+ Barbara Zbiranek

Gorzkie Żale

Z prośbą do Matki Bożej o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla Matki i dziecka

+ Marian Gałka w rocz. śm.

Poniedziałek 26 lutego

+ Weronika – o radość życia wiecznego

Wtorek 27 lutego

+ Krzysztof Grupa – od kuzyna Ryszarda z rodziną

Środa 28 lutego

Z okazji urodzin Izabelli – z podz. za otzrymane łaski, z prośba o dalszą Bożą opiekę i zdrowie

+ Stanisław Krzywański 5 rocz. śm. i za zm. z rodz.

Czwartek 1 marca

+ Jadwiga Anders – od rodziny Ratajczaków i Bulińskich

+ Krystyna w rocznicę śmierci i za zm. z rodz.

Piątek 2 marca

Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

+ Za zmarłych parafian: Teresa Wiczyńska, + Edward Białek – od córki z rodziną

Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych