Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. .. czytaj więcej

Kapela Po Zagonach - Zielony jaworze

Istniejąca od blisko 20 lat Kapela Po Zagonach z Poznania, której jestem założycielem i aktywnym członkiem, specjalizuje się w wykonywaniu głównie polskiej muzyki ludowej w artystycznym opracowaniu. Jednym z głównych celów jaki przyświeca uprawianiu muzyki i kultury ludowej jest przyczynienie się do jej zachowania i ocalenia przed zapomnieniem. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego jest świeżo zrealizowany teledysk pt. „Zielony jaworze” dostępny w mediach elektronicznych (Youtube). Teledysk stanowi materiał promocyjny samej kapeli jak i popularyzuje  polską muzykę ludową.

Zrealizowany jest w konwencji ponadczasowej. Oparty o wielopokoleniowość bohaterów porusza tematykę przemijania. Scena rozgrywa się w dzień świąteczny podczas przykościelnego odpustu na tle murów okalających świątynię. Do realizacji przedsięwzięcia wybrana została piękna sceneria Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu.

Autorem scenariusza, reżyserem i montażystą obrazu filmowego jest Damian Bieniek,absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Oprócz Kapeli Po Zagonach udział w teledysku wzięła młodzieżowa grupa Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk oraz statyści.  Do udziału w finałowej scenie zaproszona została wybitna polska aktorka Pani Emilia Krakowska.

Waldemar Łyczykowski
Kapela Po Zagonach
pozagonach.com

Niedziela 25 lutego

+ Józef Malicki – od szwagra Ryszarda z żoną i dziećmi

+ Jacek Florczyk 3 rocz. śm.

+ Józef, Antonina Olejniczak. Janina, Andrzej, Edmund i Lucyna Kozaneccy

+ Barbara Zbiranek

Gorzkie Żale

Z prośbą do Matki Bożej o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla Matki i dziecka

+ Marian Gałka w rocz. śm.

Poniedziałek 26 lutego

+ Weronika – o radość życia wiecznego

Wtorek 27 lutego

+ Krzysztof Grupa – od kuzyna Ryszarda z rodziną

Środa 28 lutego

Z okazji urodzin Izabelli – z podz. za otzrymane łaski, z prośba o dalszą Bożą opiekę i zdrowie

+ Stanisław Krzywański 5 rocz. śm. i za zm. z rodz.

Czwartek 1 marca

+ Jadwiga Anders – od rodziny Ratajczaków i Bulińskich

+ Krystyna w rocznicę śmierci i za zm. z rodz.

Piątek 2 marca

Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

+ Za zmarłych parafian: Teresa Wiczyńska, + Edward Białek – od córki z rodziną

Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych