Przejdź do treści

Parafia p.w. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska

Czytanie z dnia

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im... czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela 18 lutego

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Zakończenie w środę 21 lutego br. Temat: REKOLEKCJE DLA ZNIECHĘCONYCH KOŚCIOŁEM I KOCHAJĄCYCH KOŚCIÓŁ. Rekolekcje prowadzi dominikanin  O. Przemysław Ciesielski. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę w łączności z Mszami o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w poniedziałek, wtorek o środę od godz. 19:00 do 20:00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Dzisiaj po Mszy św. O. Przemysław zbiera ofiary na działalność duszpasterską Ojców Dominikanów. 

 

  1. Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

 

  1. Droga Krzyżowa w naszym kościele we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30.

 

  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w piątek 23 lutego o godz. 19:15 na probostwie.

 

  1. Niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu dzieci jest Pierwsza Komunia Święta. Darem Parafian dla dzieci może być wsparcie modlitewne ofiarowane w dniach przygotowania do przyjęcia sakramentu. Na ołtarzu Matki Bożej są wyłożone koperty z imionami kilkudziesięciu dzieci. Wystarczy wziąć kopertę z imieniem i tym samym zobowiązać się do modlitwy za konkretną osobę – aż do dnia Pierwszej Komunii Świętej.

 

  1. Jak informowaliśmy pragniemy przystąpić do prac budowlanych. Pod chórem można nabyć cegiełkę – ikonę – kopię obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Ofiary ze sprzedaży ikony przeznaczone są na prace budowlane. W minioną niedzielę zebraliśmy 7 tys. złotych. Bóg zapłać.  

 

  1. W Wielkim Poście parafia zobowiązana jest do złożenia tzw. Daniny Diecezjalnej. Na stoliku z prasą wyłożono koperty na ten cel. Danina przeznaczona jest na Kurię, Dom Księży Emerytów, na Seminarium i Caritas Archidiecezjalną. Ofiary można wrzucać w Wielkim Poście do skarbony lub podczas niedzielnej kolekty.

 

  1. Polecamy prasę katolicką.

 

  1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i ojcowie jezuici serdecznie zapraszają na wielkopostny koncert charytatywny zespołu Niniwa Band, pod hasłem GRAMY DLA AFRYKI. Koncert odbędzie się 18 lutego 2018 o godz. 16:00, w kościele oo. jezuitów w Poznaniu, przy ul. Szewskiej 18. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie projektów realizowanych w Afryce Środkowej.  

 

  1. W minionym tygodniu zmarli: śp. Edward Białek – zam. ul. Zakopiańska, śp. Jadwiga Anders – zam. ul. Konatkowskiej, śp. Izabela Marek – zam. ul. Szarych Szeregów. Zmarłych powierzamy w modlitwie Bogu Miłosiernemu. Rodzinom składamy wyrazy współczucia.

Nasza budowa

Kalendarium parafialne
najważniejsze daty

Wtorek 20 lutego

Rekolekcje

0800

Msza Św.

wolna


1000

Msza Św.

wolna


1800

Msza Św.

+ Franciszka (f) i Sylwester – o radość Nieba


1900

Adoracja Najświętszego Sakramentu


2000

Msza Św.

wolna

Środa 21 lutego

Rekolekcje

0800

Msza Św.

wolna


1000

Msza Św.

wolna


1800

Msza Św.

+ Czesław, Anna, Jan i za zm. z rodziny


1900

Adoracja Najświętszego Sakramentu


2000

Msza Św.

+ Krystyna Tomaszewska 9 rocz. śm. – od syna z rodziną

Czwartek 22 lutego

0800

Msza Św.

wolna


1800

Msza Św.

+ Helena Pawlak – od Marii z Andrzejem

Piątek 23 lutego

0800

Msza Św.

wolna


1700

Droga Krzyżowa z udziałem dzieci


1800

Msza Św.

+ Jan i Radosław – o radość życia wiecznego


1830

Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych

Sobota 24 lutego

0800

Msza Św. w kaplicy Sióstr Dominikanek


1800

Msza Św.

+ Stanisław, Marta za zm. z rodziny