Przejdź do treści

Parafia p.w. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska

Czytanie z dnia

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś»... czytaj więcej

Spotkanie Rady Duszpasterskiej

11 sierpnia 2016

 1. Po 4 latach posługiwania obecnej Rady Duszpasterskiej zbliża się koniec jej kadencji. Od października powołana zostanie nowa Rada Duszpasterska, której skład   ks. Proboszcz przedstawił wszystkim zebranym na początku spotkania.
 2. Światowe Dni Młodzieży :

Przyjmowaliśmy w parafii pielgrzymów z Francji i Hiszpanii, około 30 młodych pojechało z ks. Piotrem na spotkanie z Ojcem Św. do Krakowa, wszyscy przeżywaliśmy wielkie emocje związane z wydarzeniami Światowych Dni Młodzieży.

Członkowie Rady dyskutowali, jakie są owoce tych Dni w nas, w życiu parafii. Omawiano propozycje nowych inicjatyw w parafii, konkretnych działań wpisujących się w naukę Papieża i aktualny temat Roku Liturgicznego. Młodzież zaproponowała np. przeprowadzenie gry miejskiej – szczegóły w późniejszym terminie.

 1. Przeżywamy Jubileusz Chrześcijaństwa, mamy Rok Miłosierdzia i możemy skorzystać z przywilejów jaki ten czas niesie : odpusty, bramy miłosierdzia.

Ponieważ nie wszyscy skorzystali z tych możliwości, stąd pojawiła się propozycja przeżycia w naszej parafii Dnia Miłosierdzia. W listopadzie będzie specjalny dzień i noc spowiedzi, przejście przez Bramę Miłosierdzia w parafii Ojca Pio, możliwość uzyskania odpustów za naszych zmarłych i poszerzenia swojej wiedzy w kwestii odpustów.

 1. W pierwszą niedzielę września przypada odpust parafialny. Tradycyjnie poprzedzą go rekolekcje, które wygłosi Ks. Krzysztof Czapla SAC – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach a ich myśl przewodnia to : Orędzie Matki Bożej Fatimskiej ratunkiem dla świata . Ks. Proboszcz przedstawił Radzie program rekolekcji i omówił wszystkie działania z nimi związane.
 2. W ramach przygotowania do dobrego przeżycia rekolekcji i Święta Parafii Matki Bożej Pocieszenia, Rada postanowiła zaprosić wszystkich parafian na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w dniach 26/27 sierpnia. Program adoracji pojawi się na stronie parafii i w ogłoszeniach.
 3. Podczas spotkania omówiono także program dorocznego Festynu Parafialnego, przygotowanego z Radą Osiedla Podolany i z Dobrodziejami Parafii. Zaplanowano dużo imprez, dobrą muzykę, konkursy, loterię.  Programu imprezy jest zamknięty ale nadal potrzebni są sponsorzy.
 4. Jest już sprawnie działająca strona internetowa.  Można na niej znaleźć informacje o grupach duszpasterskich i ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Potrzeba świeżych, aktualnych informacji i zdjęć.
 5. Na spotkaniu pojawiła się także propozycja zorganizowania Dnia Zadusznego dla wszystkich parafian, którzy stracili bliskiego. Wiece j szczegółów – w najbliższym czasie
 6. Zgodnie z zaleceniem Ks. Arcybiskupa po ostatniej wizytacji parafii, Rada wspólnie z Ks. Proboszczem zdecydowała o przeniesieniu obrazu Św. Jana Pawła II z ołtarza głównego do bocznego.
 7.  W ramach wolnych wniosków członkowie Rady zaproponowali ponowne ustawienie chrzcielnicy na środku kościoła, dla podkreślenia znaczenia sakramentu chrztu i jego wymiaru wspólnotowego.
 8. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem udzielonym przez Ks. Proboszcza i ustaleniem terminu następnego spotkania.

               ks. Rafał Pierzchała                                                                    Jadwiga Wesołowska
                        proboszcz                                                                                   sekretarz

 

Nasza budowa

Kalendarium parafialne
najważniejsze daty

Poniedziałek 29 maja

0800

Msza Św.

+ Mieczysław Gandecki – od syna Przemysława z żoną


1000

Msza Św.

W intencji chorych i starszych


1500

Koronka do Miłosierdzia Bożego


1630

Msza Św.

na zakończenie wizyty obrazu Świętego Józefa


1800

Msza Św.

+ Łucja Dembek – od syna Piotra i

Wtorek 30 maja

0800

Msza Św.

+ Halina Protasiewicz – od rodziny Olechów i Cymerysów


1800

Msza Św.

+ Felicja (f) Cyplik 6 rocz. śm. i za zm. z rodz. Walkowiaków i Nowaczyńskich

Środa 31 maja

0800

Msza Św.

W int. Julity – o szczęśliwy przebieg ciąży i łaskę urodzin zdrowego dziecka i o błogosławieństwo dla rodziny


1800

Msza Św.

+ Ks. Proboszcz Antoni Sroka 22 rocz. śm. – o radość Nieba – od Żywego Różańca        
Z okazji 1 rocz. urodzin Wojtusia – z prośbą o opiekę Bożą i potrzebne łaski dla niego i rodziny

 

Czwartek 1 czerwca

0800

Msza Św.

+ Jadwiga i Grażyna


1800

Msza Św.

Z okazji 15 rocz. sakr. małżeństwa Izabeli i Tomasza – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze

Piątek 2 czerwca

0800

Msza Św.

Z okazji 35 rocz. sakr. małżeństwa Ewy i Mieczysława Kania – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze oraz o opiekę Matki Bożej


1500

Msza Św.

Z okazji 40 rocz. sakr. małżeństwa Ewy i Bogusława – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze dla małżonków, dzieci i wnuków


1700

Msza Św.

+ Tadeusz Budziński 5 rocz. śm.


1800

Msza Św.

+ Radzisława Piotr (f), Krystyna Furmaniak, Janina Miecznikowska

Sobota 3 czerwca

Pierwsza sobota miesiąca FATIMA

0800

Msza Św.


1500

Msza Św. ślubna

Paulina i Damian


1630

Msza Św.

Z okazji 50 rocz. sakr. małżeństwa Celiny i Stanisława Urban – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze


1800

Msza Św.

+ Hieronim, Weronika, Franciszek Matella, Weronika i Stefan Rosadzińscy


2330

Msza Św.

O Moc Ducha Świętego dla naszej wspólnoty parafialnej