Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś»... czytaj więcej

Życzenia z okazji Zmartwychwstania Pańskiego 2017

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2017 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Liturgia paschalna noc Zmartwychwstania nazywa „nocą pełną blasku”. To bowiem właśnie wtedy, gdy świat okrywały ciemności, dokonał się cud, który przekracza ludzkie wyobrażenia. W ukryciu przed ludzkimi oczami rozbłysło pochodzące z nieba światło nadziei.

Przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę – za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu. Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia.

Radosna wieść o zwycięstwie nad śmiercią, grzechem i szatanem rozeszła się po świecie dzięki uczniom, którzy osobiście spotkali Zmartwychwstałego. Posłani przez Niego aż po krańce świata, stali się świadkami budzącymi wielkanocną nadzieję w każdym ludzkim sercu.

Drodzy Siostry i Bracia!

W roku duszpasterskim, w którym Kościół przypomina nam ten sam misyjny nakaz „Idźcie i głoście”, życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.

Życzę też wiele pogody ducha, wzajemnej miłości w rodzinach, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na radosny czas świętowania i na trudy codziennego życia z serca Wszystkim błogosławię!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

FOTO: episkopat.pl

Poniedziałek 29 maja

+ Mieczysław Gandecki – od syna Przemysława z żoną

W intencji chorych i starszych

Koronka do Miłosierdzia Bożego

na zakończenie wizyty obrazu Świętego Józefa

+ Łucja Dembek – od syna Piotra i

Wtorek 30 maja

+ Halina Protasiewicz – od rodziny Olechów i Cymerysów

+ Felicja (f) Cyplik 6 rocz. śm. i za zm. z rodz. Walkowiaków i Nowaczyńskich

Środa 31 maja

W int. Julity – o szczęśliwy przebieg ciąży i łaskę urodzin zdrowego dziecka i o błogosławieństwo dla rodziny

+ Ks. Proboszcz Antoni Sroka 22 rocz. śm. – o radość Nieba – od Żywego Różańca
Z okazji 1 rocz. urodzin Wojtusia – z prośbą o opiekę Bożą i potrzebne łaski dla niego i rodziny

Czwartek 1 czerwca

+ Jadwiga i Grażyna

Z okazji 15 rocz. sakr. małżeństwa Izabeli i Tomasza – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze

Piątek 2 czerwca

Z okazji 35 rocz. sakr. małżeństwa Ewy i Mieczysława Kania – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze oraz o opiekę Matki Bożej

Z okazji 40 rocz. sakr. małżeństwa Ewy i Bogusława – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze dla małżonków, dzieci i wnuków

+ Tadeusz Budziński 5 rocz. śm.

+ Radzisława Piotr (f), Krystyna Furmaniak, Janina Miecznikowska

Sobota 3 czerwca

Pierwsza sobota miesiąca FATIMA

Msza Św. ślubna