Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego... czytaj więcej

Życzenia z okazji Zmartwychwstania Pańskiego 2017

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2017 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Liturgia paschalna noc Zmartwychwstania nazywa „nocą pełną blasku”. To bowiem właśnie wtedy, gdy świat okrywały ciemności, dokonał się cud, który przekracza ludzkie wyobrażenia. W ukryciu przed ludzkimi oczami rozbłysło pochodzące z nieba światło nadziei.

Przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę – za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu. Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia.

Radosna wieść o zwycięstwie nad śmiercią, grzechem i szatanem rozeszła się po świecie dzięki uczniom, którzy osobiście spotkali Zmartwychwstałego. Posłani przez Niego aż po krańce świata, stali się świadkami budzącymi wielkanocną nadzieję w każdym ludzkim sercu.

Drodzy Siostry i Bracia!

W roku duszpasterskim, w którym Kościół przypomina nam ten sam misyjny nakaz „Idźcie i głoście”, życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.

Życzę też wiele pogody ducha, wzajemnej miłości w rodzinach, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na radosny czas świętowania i na trudy codziennego życia z serca Wszystkim błogosławię!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

FOTO: episkopat.pl

Niedziela 21 stycznia

+ Stanisława(f), Ignacy, Marianna Olejniczak, Helena Antczak

+ Kazimiera, Antoni i za zm. z rodz. Lewandowskich

Za Parafian oraz w int. Emilki z okazji 1 rocznicy urodzin – z podz. i z prośbą o dalsze łaski

+ Michał Tejszerski – o radość życia wiecznego. Intencja od brata Tadeusza z żoną i dziećmi.

+ Józef Pobol 19 rocz. śm. oraz za zm. z rodz. Pobol i Walkowiaków

O potrzebne łaski dla całej rodziny – spokój, zdrowie i Dary Ducha Świętego

Poniedziałek 22 stycznia

+ Józef Malicki – od żony z dziećmi i rodzinami

Wtorek 23 stycznia

+ Henryk Hofmann 6 rocz. śm. oraz za zm. z rodz.

Środa 24 stycznia

Z okazji 42 rocz. sakr. małżeństwa Doroty i Jerzego – z podz. za otrzymane łaski, z prośba o dalsze dla małżonków i ich syna Jędrzeja

+ Wacław – od chrześniaczki Beaty z rodziną

Czwartek 25 stycznia

W int. małżonków – Jadwigi i Michała – z podz. za łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo

Piątek 26 stycznia

Sobota 27 stycznia

+ Stefan, Janina, Bernard, Kazimierz, Zofia - o łaskę nieba.

Spotkanie kombatantów

+ Bożena i Edmund Nowak, Krystyna i Jan Norek, Wojciech Norek – o nagrodę Nieba