Kiedy Jezus przybliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał przeciągający tłum, wypytywał się, co to się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi... czytaj więcej

Życzenia z okazji Zmartwychwstania Pańskiego 2017

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2017 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Liturgia paschalna noc Zmartwychwstania nazywa „nocą pełną blasku”. To bowiem właśnie wtedy, gdy świat okrywały ciemności, dokonał się cud, który przekracza ludzkie wyobrażenia. W ukryciu przed ludzkimi oczami rozbłysło pochodzące z nieba światło nadziei.

Przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę – za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu. Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia.

Radosna wieść o zwycięstwie nad śmiercią, grzechem i szatanem rozeszła się po świecie dzięki uczniom, którzy osobiście spotkali Zmartwychwstałego. Posłani przez Niego aż po krańce świata, stali się świadkami budzącymi wielkanocną nadzieję w każdym ludzkim sercu.

Drodzy Siostry i Bracia!

W roku duszpasterskim, w którym Kościół przypomina nam ten sam misyjny nakaz „Idźcie i głoście”, życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.

Życzę też wiele pogody ducha, wzajemnej miłości w rodzinach, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na radosny czas świętowania i na trudy codziennego życia z serca Wszystkim błogosławię!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

FOTO: episkopat.pl

Poniedziałek 20 listopada

+ Zofia, Walenty i Halina Frycz – o radość Życia Wiecznego

Msza Św. pogrzebowa ul.Borówkowa

+ Stanisław Urban

Z okazji 52 rocz. sakr. małżeństwa Emilii i Boguchwała  – z podz. i z prośbą

+ Joanna Borska 10 rocz. śm., Jan Borski 18 rocz. śm.  – od synów z rodzinami

Wtorek 21 listopada

+ Henryk Kałka – od sąsiadów

+ Eleonora i Bronisław, Wacław, Waldemar, Michał, Eugeniusz i zm. z rodziny

Środa 22 listopada

+ Krystyna Śmieszalska – od chrześnicy Barbary z Krobi

Msza Św. pogrzebowa ul.Borówkowa

+ Marek Kasprzyk

+ Jan Rokus i zm. z rodziny, Henryk Bock i zm. z rodz.

Czwartek 23 listopada

+ Krystyna Śmieszalska – od Katarzyny i Krzysztofa Fronczek z dziećmi z Krobi

+ Wojciech Urbaniak

Piątek 24 listopada