Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im... czytaj więcej

Kapela Po Zagonach - Zielony jaworze

Istniejąca od blisko 20 lat Kapela Po Zagonach z Poznania, której jestem założycielem i aktywnym członkiem, specjalizuje się w wykonywaniu głównie polskiej muzyki ludowej w artystycznym opracowaniu. Jednym z głównych celów jaki przyświeca uprawianiu muzyki i kultury ludowej jest przyczynienie się do jej zachowania i ocalenia przed zapomnieniem. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego jest świeżo zrealizowany teledysk pt. „Zielony jaworze” dostępny w mediach elektronicznych (Youtube). Teledysk stanowi materiał promocyjny samej kapeli jak i popularyzuje  polską muzykę ludową.

Zrealizowany jest w konwencji ponadczasowej. Oparty o wielopokoleniowość bohaterów porusza tematykę przemijania. Scena rozgrywa się w dzień świąteczny podczas przykościelnego odpustu na tle murów okalających świątynię. Do realizacji przedsięwzięcia wybrana została piękna sceneria Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu.

Autorem scenariusza, reżyserem i montażystą obrazu filmowego jest Damian Bieniek,absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Oprócz Kapeli Po Zagonach udział w teledysku wzięła młodzieżowa grupa Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk oraz statyści.  Do udziału w finałowej scenie zaproszona została wybitna polska aktorka Pani Emilia Krakowska.

Waldemar Łyczykowski
Kapela Po Zagonach
pozagonach.com

Wtorek 20 lutego