Powiedział też do nich: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! ... czytaj więcej

Kapela Po Zagonach - Zielony jaworze

Istniejąca od blisko 20 lat Kapela Po Zagonach z Poznania, której jestem założycielem i aktywnym członkiem, specjalizuje się w wykonywaniu głównie polskiej muzyki ludowej w artystycznym opracowaniu. Jednym z głównych celów jaki przyświeca uprawianiu muzyki i kultury ludowej jest przyczynienie się do jej zachowania i ocalenia przed zapomnieniem. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego jest świeżo zrealizowany teledysk pt. „Zielony jaworze” dostępny w mediach elektronicznych (Youtube). Teledysk stanowi materiał promocyjny samej kapeli jak i popularyzuje  polską muzykę ludową.

Zrealizowany jest w konwencji ponadczasowej. Oparty o wielopokoleniowość bohaterów porusza tematykę przemijania. Scena rozgrywa się w dzień świąteczny podczas przykościelnego odpustu na tle murów okalających świątynię. Do realizacji przedsięwzięcia wybrana została piękna sceneria Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu.

Autorem scenariusza, reżyserem i montażystą obrazu filmowego jest Damian Bieniek,absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Oprócz Kapeli Po Zagonach udział w teledysku wzięła młodzieżowa grupa Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk oraz statyści.  Do udziału w finałowej scenie zaproszona została wybitna polska aktorka Pani Emilia Krakowska.

Waldemar Łyczykowski
Kapela Po Zagonach
pozagonach.com

Środa 18 października

+ Halina Pawłowska i zm. z rodz.

rez. p. Przyborowska

Czwartek 19 października

+ Władysława 15 rocz. śm. – od syna Henryka z rodziną

+ Władysław, Stanisław, Wojciech Przybylscy i zm. z rodziny

Piątek 20 października

+ Wanda i Zdzisław oraz Zbigniew – o spokój duszy

+ Roman 13 rocz. śm. i za zm. rodziców i teściów
+ Jacek Wojciechowski i za zm. z rodz.

Sobota 21 października

Z okazji 55 rocz. sakr. małżeństwa Zofii i Hieronima Grygiel – z podz. za łaski, z prośbą o dalsze dla małżonków oraz syna Sławomira i Danuty i dla wnuków

rez. p. Kufel