Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy... czytaj więcej

Kapela Po Zagonach - Zielony jaworze

Istniejąca od blisko 20 lat Kapela Po Zagonach z Poznania, której jestem założycielem i aktywnym członkiem, specjalizuje się w wykonywaniu głównie polskiej muzyki ludowej w artystycznym opracowaniu. Jednym z głównych celów jaki przyświeca uprawianiu muzyki i kultury ludowej jest przyczynienie się do jej zachowania i ocalenia przed zapomnieniem. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego jest świeżo zrealizowany teledysk pt. „Zielony jaworze” dostępny w mediach elektronicznych (Youtube). Teledysk stanowi materiał promocyjny samej kapeli jak i popularyzuje  polską muzykę ludową.

Zrealizowany jest w konwencji ponadczasowej. Oparty o wielopokoleniowość bohaterów porusza tematykę przemijania. Scena rozgrywa się w dzień świąteczny podczas przykościelnego odpustu na tle murów okalających świątynię. Do realizacji przedsięwzięcia wybrana została piękna sceneria Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu.

Autorem scenariusza, reżyserem i montażystą obrazu filmowego jest Damian Bieniek,absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Oprócz Kapeli Po Zagonach udział w teledysku wzięła młodzieżowa grupa Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk oraz statyści.  Do udziału w finałowej scenie zaproszona została wybitna polska aktorka Pani Emilia Krakowska.

Waldemar Łyczykowski
Kapela Po Zagonach
pozagonach.com

Czwartek 17 sierpnia