Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze»... czytaj więcej

Kapela Po Zagonach - Zielony jaworze

Istniejąca od blisko 20 lat Kapela Po Zagonach z Poznania, której jestem założycielem i aktywnym członkiem, specjalizuje się w wykonywaniu głównie polskiej muzyki ludowej w artystycznym opracowaniu. Jednym z głównych celów jaki przyświeca uprawianiu muzyki i kultury ludowej jest przyczynienie się do jej zachowania i ocalenia przed zapomnieniem. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego jest świeżo zrealizowany teledysk pt. „Zielony jaworze” dostępny w mediach elektronicznych (Youtube). Teledysk stanowi materiał promocyjny samej kapeli jak i popularyzuje  polską muzykę ludową.

Zrealizowany jest w konwencji ponadczasowej. Oparty o wielopokoleniowość bohaterów porusza tematykę przemijania. Scena rozgrywa się w dzień świąteczny podczas przykościelnego odpustu na tle murów okalających świątynię. Do realizacji przedsięwzięcia wybrana została piękna sceneria Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu.

Autorem scenariusza, reżyserem i montażystą obrazu filmowego jest Damian Bieniek,absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Oprócz Kapeli Po Zagonach udział w teledysku wzięła młodzieżowa grupa Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk oraz statyści.  Do udziału w finałowej scenie zaproszona została wybitna polska aktorka Pani Emilia Krakowska.

Waldemar Łyczykowski
Kapela Po Zagonach
pozagonach.com

Niedziela 10 grudnia

+ Władysława i Edward Nowiccy

+ Kazimierz 4 rocz. śm.

+ Za zm. Parafian: + Jadwiga – od rodziny Holbojów z Węgierskiej Górki, + Stanisław Jóźwiak 1 rocz. śm., + Bronisława i Ignacy Zarzycki, + Czesława Ladrowska – od córki Natalii z rodziną, Zofia Możdżeń – od Doroty i Jerzego Przybyszewskich, Mieczysław Toliński – od rodziny Szczepańskich, + Stanisław Kurant 4 rocz. śm. – od córki Wandy

+ Stanisława i Władysław Konwińscy, Wanda i Stefan Antkowiak i za zm. z rodzodziny

+ Edmund Szymkowiak 3 rocz. śm.

+ Jakub Schönhof – Wilkans o nagrodę życia wiecznego

Poniedziałek 11 grudnia

+ Kazimiera Klupś – od jakuba z żoną i dziećmi

+ Halina i Wiktor oraz za zm. z rodz.

+ Władysława Nowicka – od bratowej Reginy i bratanicy z rodziną + Romuald Pempera

Wtorek 12 grudnia

+ Ks. Adam Skociński – od szafarzy

+ Zefiryna, Michał i zm. z rodz.

Z okazji 80 urodzin Zenona Kędzielskiego – z podz. za łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie – od dzieci z rodzinami

Środa 13 grudnia

Rekolekcje

+ Jan i Genowefa w rocz. śm. i za zm. z rodz.

+ Andrzej Matuszewski – od żony i syna

+ Helena Stroińska – od Rady Osiedla Podolany

Czwartek 14 grudnia

W int. Michała o wyjście z nałogu