Przejdź do treści

Parafia p.w. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska

Czytanie z dnia

Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które zostały uwolnione od złych duchów i od chorób, Maria czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia

24 niedziela zwykła
Niedziela 17 września

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania, przed kościołem zbiórka na KUL WT i szkoły katolickie.
 2. W poniedziałek 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Po Mszy świętej w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, będzie można złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe osobiście. Dzień Imienin naszego Arcypasterza niech będzie też naznaczony modlitwą w Jego intencjach, a zwłaszcza o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce.
 3. W poniedziałek 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. W parafii św. Stanisława na Winiarach – odpust.
 4. Z wielką radością pragniemy poinformować Parafian, że po długim czasie starań uzyskaliśmy pozwolenie na remont kościoła i budowę Domu Parafialnego. Prawdopodobne na wiosnę rozpoczniemy budowę. Zapraszamy osoby zainteresowane projektem i chętne do konkretnej pomocy na robocze zebranie, które odbędzie się w kościele we wtorek 19 września o godz. 18:30.
 5. Katecheza dla dzieci, które pójdą do wczesnej Komunii Świętej będzie we wtorki o godz. 16:30 w salce pod probostwem
 6. Katecheza przed planowanymi chrztami będzie we wtorek 19 września br. o godz. 19:00 w salce pod probostwem.
 7. U progu wakacji w ogłoszeniach parafialnych zachęcaliśmy panów do tworzenia w naszej parafii Liturgicznej Służby Mężczyzn. Powstaje grupa duszpasterska „Semper Fidelis”.  Spotkanie z mężczyznami, którzy w przeszłości byli ministrantami,  odbędzie się na probostwie w piątek 22 września o godz. 20:00. Opiekunem grupy jest ks. proboszcz, całość koordynuje: Juliusz Fabiś, tel. 668 043 673 lub jfabis@op.pl
 8. W sobotę 23 września br. w kościele św. o. Pio przypada odpust. Uroczystości odpustowe rozpoczynają się o godz. 18:00. Zaprasza
  ks. proboszcz Andrzej Herkt.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-Komunii odbyło się w środę 13 września. W niedzielę 1 października na Mszy Świętej o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom różańce. Po Mszy będzie krótka katecheza dla wszystkich dzieci. Proszę dostarczyć wypełnione karty zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej i świadectwa chrztu. 
 10. Informacje dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież klas VII zapraszamy w poniedziałek 25 września godz. 19:00, klasy II i III gimnazjum w poniedziałek 11 września 19:45.
 11. Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia. Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski. Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017,
  w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Koszt 40 zł, wyjazd o godz. 07.00 w sobotę 7 października, jedziemy do Słubic. Zapisy w zakrystii.
 12. Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności zwraca się z prośbą o wspieranie idei odbudowy Pomnika Serca Pana Jezusa, który Niemcy zburzyli w 1939 roku – był on wotum wdzięczności Wielkopolan za odzyskanie przez Polskę niepodległości. W zakrystii do nabycia miniaturka pomnika – odlew z brązu. Dochód ze sprzedaży (100 zł) przeznaczony jest na budowę pomnika.       
 13. Zachęcamy do nabycia prasy – Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
 14. Zapraszamy do kawiarenki na placek i kawę. 

Nasza budowa

Kalendarium parafialne
najważniejsze daty

Piątek 22 września

0800

Msza Św.

+ Jan Knopczyński – od siostry Teresy z mężem


1800

Msza Św.

rez. Parowicz

Sobota 23 września

0800

Msza Św. w kaplicy Sióstr Dominikanek


1500

Msza Św. ślubna

Elżbieta i Piotr


1800

Msza Św.

+ Jerzy Walewicz – od Małgorzaty i Kornela z Gostynia z rodzinami