Przejdź do treści

Parafia p.w. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska

Czytanie z dnia

Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»... czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela 18 marca

 1. Dzisiaj w sanktuarium Ojców Karmelitów na Mszy św. o godz. 13:00,  ks. abp. Stanisław Gądecki zawierzy opiece św. Józefa całą Archidiecezję Poznańską. Jutro – w liturgiczną uroczystość św. Józefa – akt zawierzenia powtórzony zostanie w naszej parafii. Msze św. w Uroczystość św. Józefa odprawimy o godz. 08:00 i 18:00. Zapraszamy czcicieli św. Józefa, mężczyzn i ministrantów.

 

 1. Gorzkie Żale dzisiaj i w następną  niedzielę o godz. 17:15.
   
 2. Spotkanie z członkami Rady Duszpasterskiej będzie w poniedziałek 19 marca
  o godz. 20:00.

 

 1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed planowanymi chrztami będzie
  w najbliższy wtorek o godz. 19:00 w salce pod probostwem.

 

 1. Próby Chóru GLORIA DEI we wtorek i czwartek od godz. 19:00 w salce.

 

 1. W środę 21 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 62 rozpoczynają rekolekcje szkolne. Program dzieci otrzymają w szkole. W piątek 23 marca na zakończenie rekolekcji dla dzieci z klas 0,1,2,3 o godz. 09:00 zostanie odprawiona Msza św. Klasy 4,5,6,7 o godz. 10:00 wezmą udział w nabożeństwie pokutnym, następnie zostanie odprawiona dla nich Msza św. Po południu o godz. 17:00 dzieci wezmą udział w Misterium Drogi Krzyżowej.
  Program rekolekcji

 

 1. W środę na Mszy św. o godz. 18:00 zaśpiewa Chór Męski Arion. 

 

 1. W najbliższy piątek 23 marca dzieci z przedszkola Sióstr św. Dominika o godz. 17:00 wykonają Misterium Drogi Krzyżowej.  Droga Krzyżowa  dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18:30. 

 

 1. Wydawnictwo W drodze pragnie zaistnieć w naszej parafii ze swoimi książkami. W dniach 24 i 25 marca – sobota /niedziela – przed Kościołem przedstawiciele Wydawnictwa zaprezentują ciekawe książki cenionych autorów.  Podpowiedzą które tytuły będą pomocne w rozwiązaniu problemów, a które mogłyby stać się przewodnikami w rozwoju duchowym. Bogata oferta wydawnicza z pewnością zadowoli parafian
  w każdym wieku i pozwoli na znalezienie odpowiedniego tytułu dla każdego, kto ceni dobrą, wartościową literaturę. Serdecznie zapraszamy do stoiska.  

 

 1. Okazja do spowiedzi wielkanocnej w kościele na Podolanach będzie
  w sobotę 24 marca br. od godz. 8.00 do 11.00, następnie od godz. 14.00 do 19.00. Przerwa od godz. 9.30 do 00, od 16.00 do 16.30 i od 18.00 do 18.45. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień. Spowiedź kościele św. Moniki będzie w poniedziałek 26 marca, w kościele św. O. Pio we wtorek 27 marca, w kościele Matki Odkupiciela również we wtorek 27 marca, w kościele Św. Stanisława Kostki
  w Wielką Środę 28 marca. Proszę nie liczyć na spowiedź w Niedzielę Palmową.
  W Wielkim Tygodniu mało będzie okazji do spowiedzi w naszym kościele, gdyż spowiadać będziemy w sąsiednich parafiach.

 

 1. Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. 24 marca 2018 r.
  o godz. 19:00 zapraszamy na Cytadelę Poznańską. 

 

 1. W przyszłym tygodniu przypada Niedziela Palmowa – święcimy palmy. Palmy będzie można nabyć w kościele. Na Mszę Świętą o godz. 12:30 przyjedzie do nas Pan Jezus na osiołku. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach będziemy zbierać ofiary na wykonanie dekoracji świątecznych i na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy.

 

 1. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Podolan rozpocznie się w wielki Piątek
  o godz. 05:00. Przejdziemy ulicami: Kartuską w stronę ul. Czorsztyńskiej, ul. Krynicką, następnie ul. Ciechocińską w stronę ul. Kartuskiej. Zakończenie przed kościołem.

 

 1. Pragniemy poinformować, że Pani organistka Ewa Szwed zrezygnowała z pracy z powodu nadmiaru zajęć. Pani Ewa jest katechetką w szkole podstawowej. Nowym organistą został Pan Piotr Orliński. Pani Ewie, z którą do końca się nie rozstajemy (poprowadzi Schole) dziękujemy za wieloletnią gorliwą pracę. Pani Ewie i Panu Piotrowi życzymy Bożego błogosławieństwa.    

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na Daninę Diecezjalną. Na stoliku z prasą wyłożono koperty na ten cel.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas informuje:
 • W punkcie sprzedaży przy wejściu do kościoła można nabywać paschaliki i czekoladowe baranki wielkanocne.
 • W kaplicy Bożego Miłosierdzia wystawiono kosz na świąteczne dary dla rodzin niezamożnych

 

 1. Pod chórem można nabyć cegiełkę – ikonę – kopię obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Ofiary przeznaczone są na prace budowlane.  

 

 1. Polecamy prasę katolicką oraz przewodnik po Triduum Paschalnym.

 

 1. W roku 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa w Polsce parafia przeżywać będzie wizytację biskupią. Naszą parafię odwiedzi ks. bp. Grzegorz Balcerek. W ramach wizytacji ks. bp uczestniczyć będzie w liturgii Wielkiego Piątku, następne spotkania będą we wtorek po Wielkanocy – spotkanie z Radą Ekonomiczna i Radą Duszpasterską, w środę wielkanocną ks. bp odwiedzi Szkołę Podstawową nr 62, Klasztor Sióstr Dominikanek, nawiedzi cmentarz i kaplicę, w kościele odbędzie  się spotkanie z przedstawicielami grup duszpasterskich. O godz. 18:00 ks. bp odprawi Mszę św.
  w kościele. Po Mszy będzie spotkanie z kapłanami z naszego dekanatu.

 

 1. Zmarli: śp. Karol Wojda – zam. ul. Anny Danysz – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona 21 marca o godz. 12:00 w kaplicy przy ul. Borówkowej, następnie pogrzeb
  i śp. Teresa Klepacka – zam. ul. Szarych Szeregów – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 22 marca o godz. 13:00 w kościele parafialnym, pogrzeb o godz. 14;00 na cmentarzu przy ul. Lutyckiej. Zmarłych powierzamy Bogu Miłosiernemu, rodzinom składamy wyrazy współczucia.

Nasza budowa

Kalendarium parafialne
najważniejsze daty

Środa 21 marca

0800

Msza Św.

+ Za dusze w czyśćcu cierpiące


1200

Msza Św. pogrzebowa – kaplica ul. Borówkowa

+ Karol Wojda


1800

Msza Św.

+ Józef, Maria, Danuta + Alfred i za zm. z rodz. Januszków

Czwartek 22 marca

0800

Msza Św.

+ Stanisław Borkowski


1300

Msza Św. pogrzebowa w kościele

+ Teresa Klepacka


1800

Msza Św.

W int. Marysi z okazji 2 rocz. urodzin o opiekę Matki Bożej

Piątek 23 marca

0800

Msza Św.

O zdrowie i potrzebne łaski dla Moniki i jej rodziny


0900

Msza Św.

w int. dzieci z klas 0,1,2,3


1030

Msza Św.

Okazja do spowiedzi, następnie Msza św. w int. dzieci z klas 4,5,6,7


1700

Droga Krzyżowa z udziałem dzieci


1800

Msza Św.

+ Tomasz Banaś 3 rocz. śm. – o spokój duszy – od syna Bogdana z rodziną


1830

Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych

Sobota 24 marca

0800

Msza Św. w kaplicy Sióstr Dominikanek


1800

Msza Św.

+ Marianna i Bolesław Foremscy